Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Розкажи про героя

В Україні збирають твори про події на сході
Розкажи про героя
CHSN NEWS
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3033
mod_vvisit_counterВчора4869
mod_vvisit_counterНа цьому тижні12507
mod_vvisit_counterНа останньому тижні25749
mod_vvisit_counterУ цей місяць68058
mod_vvisit_counterМинулого місяця237958
mod_vvisit_counterВсі дні18518161

Ваш IP адрес: 100.24.46.10
 , 
Сьогодні: січ. 16, 2019

Авторизація

( 2 )

У п’ятницю 18 травня, о 19:20 на UA: Суспільне мовлення в партнерстві з Громадським рухом "Чесно" | Civic movement "Chesno" вийшов в ефір третій випуск всеукраїнського медіа-проекту #Звіти_наживо, покликаного змінити застарілий формат звітування посадовців на інтерактивне інтерв’ю у прямому ефірі телеканалу "Рось".

Гостем студії став начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський. Під час ефіру піднімали питання фінансування сфери, кадрового забезпечення, перевантаження учнів під час навчального року, обговорювали нововведення в освітній галузі області.
Освітяни Черкащини дуже стурбовані переходом навчальних закладів першого і другого рівнів акредитації на місцеве фінансування. Досвід 2016-ого року, коли така ж історія сталася із професійно-технічними училищами, показав: працівникам училищ довго не виплачували зарплати, студентам – стипендії. Грошей у місцевих скарбницях немає, а на носі – вступна кампанія. Управління освіти та науки Черкаської ОДА укомплектоване кадрами лише наполовину. Люди змушені витримувати подвійне навантаження. Йдеться про відтік кадрів – переважно закордон. Єдине, що втішає, люди отримують більш-менш гідну зарплату.


Одне з нововведень поточного навчального року – «Нова українська школа». Міністерство освіти і науки називає її ключовою реформою в освітній галузі. На реалізацію із держбюджету вже виділено 1 мільярд гривень.  Мова йде про зміну системи освіти, а не самого процесу (перехід від знаннєвого до компетентнісного навчання, що докорінно змінює стратегію освіти в країні). В Україні створено 100 експериментальних класів, 4 з них – у школах Черкаської області.
Експерти, голова Асоціації керівників шкіл Черкас Тетяна Скорик, журналістка і мама Галина Березенко, наголосили на актуальності проблеми надмірного навантаження учнів під час навчального року. Начальник Управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський підтвердив, що сучасна школа перевантажує учнів, саме тому проект  «Нова українська школа» знайшов підтримку серед освітян Черкащини. Доказ тому – програма «На крилах успіху», яка впроваджується на базі освітнього закладу Білозірського ОТГ.  
Навчальний 2017-2018 рік став пілотним у плані вивчення Курсу інтегрованої істоії. На сьогодні школи Золотоноші,  9 освітніх закладів району, а також окремі школи Черкас та Запоріжжя вивчають історію саме у такій формі. Наступного року 65 тисяч 10-класників України приєднаються до їхнього числа. До речі, співавтором Курсу є черкащанка Леся Хлипавка. Такий досвід став поштовхом для розробки подібних курсів з  інших дисциплін.
Переглянути запис ефіру третього випуску #Звітів_наживо можна на нашому YouTube каналі.

«Ефір запам’ятався насамперед тим, що спікер дотримався домовленості змістовно і чітко відповідати на запитання,  використовуючи фактаж. Також був лаконічним, що  дозволило надати слово усім експертам і торкнутися багатьох актуальних питань», — зазначив ведучий #Звітів_наживо Олександр Іващенко.


«Тему ефіру цього разу вирішили розбити на дві підтеми: підсумки навчального року на Черкащині та підготовка до сезону оздоровлення школярів. Серед питань, які винесли в обговорення, - проблеми фінансування галузі освіти, пошуки альтернативних джерел залучення коштів, реалізація реформ на місцях, зокрема, процес створення на Черкащині опорних шкіл, застосування іноваційних підходів у викладанні різних предметів. Хотіли й отримати відповідь на запитання: в який спосіб влада на місцях може впливати на організацію оздоровлення і хто відповідає за безпеку і змістовне наповнення відпочинку школярів. Розмова вийшла динамічною і матиме продовження. Адже деякі тези, які пролунали під час ефіру, ми захотіли перевірити на практиці. До цього процесу плануємо залучити представників різних організацій, інстанцій, громадськість», — зазначила продюсерка філії Олена Баніна


Завдання суспільного мовника — створити майданчик для дискусій, залучити громаду до обговорення важливих для регіону питань, аби громадяни звикли вимагати виконання обіцянок у своїх обранців.
Тож, такі інтерактивні звіти заплановані щомісяця до кінця року за актуальними на цей час темами:
Червень — ремонт доріг
Липень — голови ОТГ, мери малих міст
Серпень — реформа освіти
Вересень — медична реформа
Жовтень — початок опалювального сезону
Листопад — бюджети міст
Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.