Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Розкажи про героя

В Україні збирають твори про події на сході
Розкажи про героя
CHSN NEWS
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3082
mod_vvisit_counterВчора4869
mod_vvisit_counterНа цьому тижні12556
mod_vvisit_counterНа останньому тижні25749
mod_vvisit_counterУ цей місяць68107
mod_vvisit_counterМинулого місяця237958
mod_vvisit_counterВсі дні18518210

Ваш IP адрес: 100.24.46.10
 , 
Сьогодні: січ. 16, 2019

Авторизація

( 6 )

Продюсерка Черкаської філії Суспільного взяла участь у засіданні круглого столу "ЗМІ, які ЗМІнюють світ". Захід, що відбувся у стінах Черкаського державного технологічного університету, відвідали також представники місцевих комерційних ЗМІ, викладачі вишу та студенти.
Минулого року в навчальному закладі відкрили спеціальність "Політична філософія", то ж, як зазначає завідувач кафедри філософських і політичних наук ЧДТУ Анжела Бойко, формування суспільної свідомості, аналіз чинників, які впливають на цей процес, правильне розуміння такого соціального інституту як засоби масової інформації, перебувають в центрі уваги наших студентів. Тому вирішили, що диспут із представниками електронних і друкованих ЗМІ може стати цікавим варіантом спільного пошуку відповідей на запитання, які хвилюють багатьох: про маніпуляції свідомістю громадян, відповідальність за достовірність інформації, її орієнтацію на певну аудиторію.
У кризових умовах загострюється проблема нещирості ЗМІ, трансляції через них не реальних цінностей, а лише уявлень про них, надання недостовірної, проте бажаної інформації, так званої "таблоїдізації", залежності від фінансових чинників і політичних уподобань власників – наголошували учасники обговорення. Чи є вихід з такої ситуації?
На думку голови ГО "Академія стратегічних досліджень" Сергія Пасічника, ЗМІ зараз виконують функцію релігії, оскільки наше суспільство звертається до них за трактуванням правди. Існує фактаж і наявна його інтерпретація. Є факти, подачі та інтерпретації, які люди люблять і сприймають, а є такі, які сприймаються важко. Якщо раніше була проблема знайти інформацію, то зараз є проблема, як відфільтрувати зайву інформацію.
 
"Суспільне мовлення, його розвиток в Україні якраз і допомогло б вирішити дилему пошуку ЗМІ, якому можна довіряти, яке подає інформацію збалансовано і неупереджено, – вважає продюсерка філії ПАТ "НСТУ" "Черкаська регіональна дирекція" Олена Баніна. – Ми говоримо про BBC, як світовий взірець журналістських стандартів. Але не всі знають, що це теж суспільний мовник. Але чи зможемо ми в нашій державі дотягнутися до цього рівня, якщо постійно змушені вимагати гідного фінансування, якщо кращі працівники звільняються через низькі зарплати і немає можливості оновлювати техніку? Виходить, живемо за принципом "гордий, але голодний", тобто хочеш бути чесним і неупередженим, – не розраховуй, що тебе підтримуватимуть".
 
У ході обговорення торкалися питань цензури та критеріїв відбору матеріалів, журналістської етики, популярності вітчизняних та зарубіжних блогерів, низької популярності аналітичних матеріалів. Жваву реакцію викликала й тема здорового медіаскептицизму споживачів інформації. Як резюмували студенти, "не ЗМІ маніпулюють людьми, а люди самі дозволяють ними маніпулювати".
Саме над тим, щоб не допустити маніпулювання аудиторією і працює команда Суспільного, адже принципово важливо забезпечити повагу до глядача зі сторони мовника і довіри до мовника зі сторони аудиторії.