Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Розкажи про героя

В Україні збирають твори про події на сході
Розкажи про героя
CHSN NEWS
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3712
mod_vvisit_counterВчора8541
mod_vvisit_counterНа цьому тижні19578
mod_vvisit_counterНа останньому тижні66436
mod_vvisit_counterУ цей місяць244357
mod_vvisit_counterМинулого місяця319075
mod_vvisit_counterВсі дні17174163

Ваш IP адрес: 54.162.15.31
 , 
Сьогодні: вер. 26, 2018

Авторизація

Невеличке, але прогресивне село. Завдяки грошам міжнародних донорів жителі Черепина на Корсунщині відремонтували ФАП та забезпечили себе технікою для обробітку городів. За кілька років участі в грантових проектах вони зрозуміли: село може жити по-новому.

Мегаактивні та ініціативні жителі Черепина зробили його відомим не лише в області, а й за її межами. Тривалий час після закриття колгоспу у жителів села не було техніки для обробітку земель. Такі послуги надавали підприємці із сусідніх сіл. Та, не маючи конкуренції, вони часто виставляли захмарні ціни. Тепер городи обробляють члени новоствореного кооперативу «Обрій». Очолив його Анатолій Стрикаль. Чоловік каже, хоча прибутку з цього не мають, але радіють, що ні від кого не залежать.
Черепин бере участь у проекті Європейського Союзу та Програмі розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». У межах проекту кооперативу вдалося придбати трактор, причіп, картоплесаджалку, оприскувач, лійку для добрив та ще багато іншої агротехніки. А нещодавно в арсеналі з’явилася сучасна сівалка. Завдяки технічним ноу-хау жителі Черепина тепер саджають картоплю за 2 години, стільки ж часу збирають врожай. Важливо, що люди зрозуміли аби жити по-новому потрібно й самим змінюватися, каже координатор проекту Ганна Бабкова.
Сьогодні у Черепині проживає 330 дорослих та 30 дітей. Щодня медичної допомоги потребують 8-10 осіб. Тож зберегти ФАП – першочергове завдання громади. Стару будівлю пофарбували в яскраво жовтий колір. Так жителі нагадують подорожнім, а в першу чергу собі, що життя триває, і додавати в нього яскравих фарб вони мають самі.
Нині в Черепині діє громадська організація «Оберіг громади», яка розшукує проекти та допомагає їх втілювати. Завдяки цим людям вдалося відремонтувати ФАП й готуються встановити у ньому піролізний котел.
Зусиллями громадської організації у селі встановили смітники та впровадили централізований збір побутових відходів. Хоча ще у 2011, коли вперше взяли участь в одному з проектів ЄС/ПРОООН, на такі результати навіть не сподівалися.

Відкрити/Закрити